Psychiatra.turek.net.pl

  Home Choroby i uzależnienia Zaburzenia depresyjne

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3
mod_vvisit_counterWczoraj60
mod_vvisit_counterW tym tygodniu281
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu360
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1193
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1656
mod_vvisit_counterOd początku122837

Ankieta

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
 
Zaburzenia depresyjne PDF Drukuj Email
środa, 30 września 2009 19:55

Zaburzenia depresyjne to szeroka grupa afektywnych zaburzeń psychicznych, które wymagają leczenia psychiatrycznego. Co to jest depresja i jakie rodzaje depresji można wyróżnić? Objawy depresji w zależności od jej rodzaju. Depresje to szeroka grupa afektywnych zaburzeń psychicznych, które wymagają leczenia psychiatrycznego. Co to jest depresja i jakie rodzaje depresji można wyróżnić? Objawy depresji w zależności od jej rodzaju.

Depresja to zaburzenie psychiczne należy do grupy zaburzeń afektywnych. Choć terminem depresja określa całą grupę zaburzeń związanych z obniżeniem nastroju i zmianami emocjonalnymi, zmianami poznawczymi w zakresie obrazu siebie i obniżenia poczucia własnej wartości i zmianami w zakresie motywacji związanymi z obniżeniem chęci do podejmowania działania, to depresje w rzeczywistości stanowią bardzo szeroką grupę zaburzeń różniących się zarówno przyczynami, przebiegiem jak i rokowaniami. Niezależnie jednak od rodzaju depresji pamiętać trzeba, że depresja jest chorobą wymagającą leczenia.

Ludzie którzy chorują na depresje występują na całym świecie i roku na rok liczba osób chorych się zwiększa. Obok chorób serca, depresja jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych współczesnego świata. Depresje są też tą grupą chorób, które bardzo często nie są diagnozowane. Osoby chore borykać mogą się z depresją przez całe życie, nigdy nie otrzymując pomocy, a życie z depresją jest trudne i uniemożliwia pełne i szczęśliwe życie.

Zmieniony: czwartek, 01 października 2009 11:38
 

Fotografie

Image Title 1Image Title 2Image Title 3Image Title 4Image Title 5Image Title 6Image Title 7Image Title 8Image Title 9Image Title 10Image Title 11Image Title 12Image Title 13Image Title 14Image Title 15Image Title 16Image Title 17Image Title 18Image Title 19Image Title 20