Psychiatra.turek.net.pl

  Home Klub pacjenta - Stowarzyszenie "Spójrz inaczej"

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś3
mod_vvisit_counterWczoraj60
mod_vvisit_counterW tym tygodniu281
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu360
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1193
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1656
mod_vvisit_counterOd początku122837

Ankieta

Potrzebujesz pomocy specjalisty?
 
Klub pacjenta
Stowarzyszenie "Spójrz inaczej" Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 24 lipca 2010 10:09

Z przyjemnością informujemy, iż Stowarzyszenie "Spójrz inaczej" w dniu 08.09.2010r. uzyskało wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, tym samym rozpoczynając swoją działalność. W skład stowarzyszenia wchodzi 16 członków zwyczajnych.

W skład Zarządu  Stowarzyszenia wchodzą następujące osoby:

Prezes zarządu - Jerzy Olas

Wiceprezes - Wojciech Kaniewski

Sekretarz - Józef Kąciak

Skarbnik - Jolanta Krawiec

W skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia wchodzą następujące osoby:

Przewodnicząca - Mariola Nawrocka

Pozostali członkowie   - Opałczyński Ryszard

                                          - Miklaszewski Bogdan

Celem Stowarzyszenia jest:

 1. Wzajemne wspieranie i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, w zdobywaniu potrzebnych umiejętności życiowych (kształtowanie zaradności) osób niepełnosprawnych, chorych psychicznie, upośledzonych umysłowo i uzależnionych od środków psychoaktywnych i ich rodzin. Wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
 2. Działalność edukacyjna, doradztwo psychologiczne na rzecz osób wykluczonych z rynku pracy, wykluczonych społecznie bądź zagrożonych wykluczeniem.
 3. Przeciwdziałanie patologiom społecznym.
 4. Inicjowanie i rozwijanie kontaktów międzyludzkich.
 5. Kształtowanie postawy otwartości, tolerancji i zaangażowania we wspólne przedsięwzięcia.
 6. Działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia.

W ramach działalności stowarzyszenia organizowane są raz w tygodniu tj. w czwartki od godz. 16.00 spotkania KLUBU PACJENTA. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Klubie pacjenta jak i przynależnością do stowarzyszenia zapraszamy. Szczegółowe informacje w rejestracji Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku ul. Poduchowne 1 i pod numerem tel. (63) 280-20-10. 

Zmieniony: poniedziałek, 18 maja 2015 07:35
 
Informacje Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 stycznia 2010 12:07

Informujemy, iż Stowarzyszenie "Spójrz inaczej" po raz kolejny już, dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Turku oraz Wojewody Wielkopolskiego realizuje  w roku bieżącym następujące zadania publiczne:

1. Prowadzenie kompleksowego, specjalistycznego wsparcia dla rodzin dotkniętych dysfunkcją i kryzysem ze szczególnym uwzględnieniem ochrony praw i interesódziecka. Projekt realizowany dzięki wsparciu Wojewody Wielkopolskiego, skierowany dla wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego w formie bezpłatnej.

W ramach powyższego projektu realizowane będą następujące działania:

 1. Mediacje oraz terapia rodzin dla członków rodziny w sytuacji rozpadu rodziny (rodziny chcące skorzystać z bezpłatnych sesji terapeutycznych muszą zapisać się osobiście w siedzibie stowarzyszenia lub telefonicznie 63 280-20-10 u koordynatora projektu Jolanty Krawiec do końca czerwca br., liczba miejsc ograniczona
 2. Warsztaty umiejętności wychowawczych "Jak mówić, by dzieci nas słuchały", dla rodziców i opiekunów potrzebujących wsparcia w procesie wychowania dziecka. (organizowane w szkołach chętnych do współpracy - konkretny termin i miejsce realizacji zostaną podane w późniejszym terminie)
 3. "Pewny rodzic, szczęśliwe dziecko" - warsztaty promujące pozytywny model i wizerunek rodziny (organizowanesiedzibie Stowarzyszenia, warsztaty mają charakter otwarty, przybliżony termin warsztatów listopad-grudzień 2014r.).

2."POMOC PRAWNA DLA KAŻDEGO" Prowadzenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Projekt realizowany dzięki wsparciu Wojewody Wielkopolskiego, skierowany dla wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego w formie bezpłatnej. 

W ramach powyższego projektu realizowane będą  bezpłatne indywidualne porady prawne i obywatelskie od 13 lipca 2015r. (osoby zainteresowane prosimy o kontakt tel. (63) 280-20-10 w celu umówienia się na spotkanie z prawnikiem). Porady odbywać się będą w placówce Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku, ul. Poduchowne 1.

3."Powiedz NIE! Przemocy”. ZWIĘKSZENIE DOSTĘPNOŚCI POMOCY RODZINOM, W KTÓRYCH STOSOWANA JEST PRZEMOC. Projekt realizowany dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Turku, skierowany dla wszystkich mieszkańców miasta Turku w formie bezpłatnej.

W ramach powyższego projektu realizowane będą następujące działania:

 1. Terapia rodzin . Rodziny chcące skorzystać z bezpłatnych sesji terapeutycznych muszą zapisać się osobiście w siedzibie stowarzyszenia lub telefonicznie 63 280-20-10 u koordynatora projektu Jolanty Krawiec do końca czerwca br., liczba miejsc ograniczona. Planowany termin rozpoczęcia sesji lipiec 2015r.
 2. Krótkoterminowa psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz DDA-osobiste plany terapii. Konsultacje certyfikowanego terapeuty uzależnień i współuzależnień od lipca 2015r., osoby zainteresowane proszone o kontakt z koordynatorem projektu, liczba miejsc ograniczona.
 3. Spotkanie korekcyjno - edukacyjne prowadzone przez certyfikowanego terapeuty uzależnień i współuzależnień. Planowany termin spotkań listopad - grudzień 2015r. Miejsce spotkań placówka Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku
 4. Trening kompetencji i umiejętności społecznych - prowadzony przez interwenta kryzysowego. Planowany termin spotkań listopad - grudzień 2015r. Miejsce spotkań placówka Centrum Zdrowia Psychicznego w Turku.

4."Bezpieczni i wolni od narkotyków". Prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie przeciwdziałania narkomanii. Projekt realizowany dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Turku, skierowany dla wszystkich mieszkańców miasta Turku w formie bezpłatnej.

W ramach powyższego projektu realizowane będą następujące działania:

  1. Realizacja programu profilaktycznego podejmującego tematykę uzależnienia od narkotyków (w tym dopalaczy, napojów energetyzujących) dla uczniów. Programy profilaktyczne prowadzone będą w ZST w Turku oraz Gimnazjum nr 2 w Turku . Są to szkoły, które w ubiegłym roku również uczestniczyły w tego typu projekcie. W szkołach rozpowszechnione zostaną broszury edukacyjne nt. tematyki uzależnienia od narkotyków. Spotkania z terapeutą odbywać się będą w ramach lekcji wychowawczych, w 5 klasach każdej ze szkół w terminach ustalonych z dyrektorem lub wychowawcą klas. 
  1. Realizacja warsztatów informacyjno-edukacyjnych dla rodziców i nauczycieli pt.: "Szkoła i rodzice w obliczu narkomanii" . Zajęcia odbywać się będą w szkołach ZST w Turku oraz Gimnazjum nr 2 w Turku w ramach zebrania rodziców w terminach ustalonych z dyrektorem lub wychowawcą
 


Fotografie

Image Title 1Image Title 2Image Title 3Image Title 4Image Title 5Image Title 6Image Title 7Image Title 8Image Title 9Image Title 10Image Title 11Image Title 12Image Title 13Image Title 14Image Title 15Image Title 16Image Title 17Image Title 18Image Title 19Image Title 20